top of page
bgImage

Ailes dzīvoklī

Dimanta griešana tiek izmantota atveru veidošanai un paplašināšanai kā dzelzsbetona, tā arī ķieģeļu sienās. 

Darbu veikšana atveru griešanā dzīvokļos un telpās paredz šādu pastiprinošo metāla konstrukciju montāžu. Pastiprinājumi nepieciešami, lai kompensētu sienas izturības īpašību zaudējumu pēc tās iecirkņa demontāžas (atveres izveides).

Dimanta griešanas laikā disks tiek dzesēts ar ūdeni. Lai ūdens neizplūstu, tiek izmantots ūdens kolektors ar pieslēgtu universālu putekļusūcēju. 

Tas, ka nav dinamisku trieciena iedarbību, ļauj lietot šo tehnoloģiju dzīvojamās mājās, kas atrodas rekonstrukcijas un remonta stadijā, kā arī jau izremontētos apdzīvotos dzīvokļos. 

Atveres 1m x 2 m izgriešana aizņem vidēji 3 stundas. Atvere tiek sagriezta gabalos apmēram 50 cm x 50 cm, un pēc pasūtītāja vēlēšanās atkritumi tiek utilizēti. Visiem pastiprinājumiem jāietilpst pārplānojuma projektā un tiem jābūt saskaņotiem.

Saskaņā ar pastāvošajām normām projektā jābūt metāla konstrukciju aprēķinam, stiprinājumu shēmai un metāla klasifikācijai, kā arī darbu sarakstam atveres veikšanas kārtībā. 

Vairumā gadījumu atveres pastiprināšana tiek veikta, nostiprinot metāla konstrukcijas (U profila sijas vai stūreņi – leņķdzelzs) ar stiprinājuma detaļām, ar monolītu nostiprinājumu.

Pateicoties dimanta urbšanas izmantošanai, atveres malas ir ideāli līdzenas, kas ievērojami vienkāršo pastiprinātāju uzstādīšanu (atšķirībā no nekvalitatīvi veiktajiem darbiem ar vesera palīdzību).

Aiļu veidošana dzīvoklī

Standarta sienai, kuras biezums ir 16 cm, vairumā gadījumu pastiprināšana tiek veikta ar 16 vai 18 izmēra U profila sijām. 16 izmēra U profila sijai – pastiprinājums nolīdzinās vienā līmenī ar sienu. 

Zem vertikālajiem vadulēm tiek paliktas metāla plāksnes, pašas vadules pie sienas tiek piestiprinātas ar enkurskrūvēm.

Dzīvokļu aiļu veidošanas darbi

Standarta atveres pastiprinājuma montāža ar U profila sijām tiek veikta 2–4 stundu laikā. 

Daudz sarežģītāki pastiprinājumi (stūreņi, kārbas profila sijas, divrindu ar tapskrūvēm, pēc projektiem, pastiprināšana ar iepriekšēju pastiprināšanu) tiek veikti, sākot no 2 darba dienām. 

Metāls pastiprinājumam tiek sagatavots atbilstošajam izmēram darbu veikšanas vietā.

bottom of page